Czy mleko zadba o twoją skórę?

Cześć!

W kosmetyce stosuje się wiele naturalnych i często dziwnych składników. Jednym z nich jest produkt dobrze znany każdemu z nas, bardzo dobry i zdrowy, pochodzący od całkiem sympatycznego zwierzątka. Mam tu na myśli mleko. Jak je stosować, jakie ma właściwości i co zapewni twojej skórze ten pyszny napój?

Co zawiera mleko?

Mleko przeważnie kojarzy się z ciepłym napojem, za którym nie przepadają dzieci. Każdemu z nas jest dobrze znane jako dodatek do kawy lub coś, z czego robi się kakao. Mleko jest także źródłem wielu dobroczynnych składników. Zawiera witaminy A, B i E, oraz wapń, potas i fosfor. Mleko jest również bogate w proteiny i kwas mlekowy znany jako chemiczny peeling.

Zastosowanie mleka w kosmetyce

Czy wiesz, że białka mleka poprawiają produkcję kolagenu i elastyny, które wygładzają zmarszczki i ujędrniają cerę. Dzięki nim zwiększa się także poziom kwasu hialuronowego, który jest pomocny w niwelowaniu rozstępów. Białka mleka są obecne w wielu kosmetykach do różnych rodzajów skór i na różne problemy cery. Są także pomocne w ochronie końcówek włosów, które mają skłonność do rozdwajania się. W kosmetyce stosuje się także kwas mlekowy, który regeneruje warstwę lipidową skóry i jednocześnie złuszcza martwe komórki skóry.

Muszę ci także wspomnieć, że mleko ma pH zbliżone do pH ludzkiej skóry. Oznacza to, że nie powoduje żadnych podrażnień i alergicznych reakcji. Tłuszcz z mleka polepsza przepuszczalność skóry i z tego powodu jest stosowany jako nośnik składników odżywczych pochodzących z wielu kosmetyków.

Inne zastosowania kwasu mlekowego:

  • ma właściwości antyoksydacyjne – mleko usuwa wolne rodniki, które przyczyniają się do szybszego powstawania zmarszczek;
  • rozjaśnia przebarwienia – mleko wpływa na melanocyty i nieprawidłowe złuszczanie się naskórka;
  • pomaga w leczeniu trądziku pospolitego – mleko obniża pH skóry i hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku;
  • usuwa zanieczyszczenia z porów skóry;
  • łagodzi stany zapalne i reguluje pracę gruczołów łojowych.

Zastosowanie mleka w kosmetyce – podsumowanie

Mleko nie jest tylko pysznym i zdrowym napojem, lecz także składnikiem do pielęgnacji skóry i włosów. Stosuje się je i w gabinetach kosmetycznych, i w domu do produkcji własnych kosmetyków. Jest całkowicie bezpieczne i łagodne, dlatego jeśli masz cerę wrażliwą, to śmiało możesz stosować mleko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *