Fryzura do spania. Jak czeszę się wieczorem, żeby rano mieć ładne włosy?

Zdarza ci się pójść spać z mokrymi włosami i rano wstać z chaosem na głowie, który na pewno nie dodaje uroku?

Znam to! Moje włosy są naprawdę niesforne, więc muszę się bardzo starać, żeby nie spędzać rano godzin na ich modelowaniu i układaniu. Dziś zdradzę wam wszystkie moje patenty na to, jak czesać się wieczorem, żeby rano mieć ładne włosy. Zainteresowane? To zapraszam dalej. 🙂

Zacznę może od podstawowych błędów, które popełniamy w tej kwestii.

Błąd 1. Spanie z mokrymi włosami

Takie lenistwo może nas dużo kosztować.

Jeśli umyjemy włosy przed samym snem, nie wysuszymy ich albo nie pozwolimy im wyschnąć i pójdziemy spać, rano będą odkształcone, poplątane i poczochrane.

Nie powinniśmy spać z mokrymi włosami również dlatego, że mokre są bardziej podatne na uszkodzenia. Ocierając się o poduszkę, będą się łamały. Sama dziwiłam się, dlaczego mam rozdwojone końcówki, a potem uświadomiłam sobie, że pewnie to właśnie przez spanie z mokrymi włosami.

Błąd 2. Spanie z rozpuszczonymi włosami

Tutaj sytuacja wygląda bardzo podobnie – śpiąc z rozpuszczonymi włosami, narażamy je na uszkodzenia.

Dotyczy to głównie dziewczyn o długich włosach (czyli mnie i pewnie wielu z was), bo takie pasma najłatwiej się plątają. Spanie z rozpuszczonymi włosami sprawia, że rano są poczochrane i odkształcone. Poza tym podczas snu wypada ich więcej, więc plusów nie ma.

Ale mam rozwiązanie!! 🙂

FRYZURA DO SPANIA – DLA ZDROWIA WŁOSÓW

Jakiś czas temu odkryłam, że moje włosy są ładniejsze i zdrowsze, odkąd związuję je na noc. Nie ma w tym żadnego przesady ani efektu placebo. Po prostu mniej się puszą, są gładsze i ładniej się układają.

Związywanie włosów na noc ma swoje zalety:

  • pasma są chronione przed tarciem i szarpaniem,
  • rano włosy nie są potargane, splątane i spuszone,
  • fryzura utrwala pożądany kształt włosów np. loki.

JAK CZESAĆ SIĘ DO SPANIA?

Ja najczęściej włosy na noc zaplatam w niski warkocz. Jeśli mam odrobinę więcej czasu i cierpliwości to nawet zaplatam dobierańca. Druga moja ulubiona fryzura do spania to wygodny kok na czubku głowy – luźno zapleciony i związany Invisibobble, która nie ściska włosów za mocno i nie szarpie, ale dobrze je trzyma.

Najlepsze fryzury do spania to moim zdaniem:

  • wysoki, luźny kok na czubku głowy,
  • niski, luźny kok tuż nad karkiem,
  • tradycyjny warkocz zapleciony nad karkiem,
  • niezbyt mocno ściśnięty warkocz dobierany.

STYLIZACJA WŁOSÓW PODCZAS SNU

A jeśli chcecie zaszaleć, to możecie zaplatać też włosy w taki sposób, żeby zakręcić je w naturalny sposób. Zaplecione jedną z kilku metod utrwalają się podczas snu – zwłaszcza gdy zapleciemy je jak będą lekko wilgotne lub użyjemy przed snem lekkiego olejku/mgiełki.

W zależności od tego, jak je zapleciemy, stylizacja włosów podczas snu będzie dawała różne efekty – warkocz pokarbuje nam włosy, koczek zrobi mniejsze lub większe fale, a zawinięcie włosów na papiloty albo chusteczki sprawi, że zyskamy piękne loki.

Metod na ekologiczne i naturalne sposoby kręcenia włosów podczas snu jest dużo. Szukajcie, a na pewno znajdziecie dużo inspiracji! 🙂

HIT: SATYNOWY CZEPEK NA WŁOSY DO SPANIA

Na koniec polecę wam gadżet, który odkryłam niedawno i jak dla mnie jest to niekwestionowany HIT! <3

Słyszałyście może kiedyś o tym, że najlepiej spać na jedwabnej albo przynajmniej satynowej (chodzi o gładkość materiału) poduszce? Mam lepsze rozwiązanie! Satynowy czepek na włosy, dzięki któremu zabezpieczamy je przed targaniem i czochraniem podczas snu, a jednocześnie nie związujemy ich, więc nie osłabiamy cebulek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *