Kosmetyki z kwasami. Dlaczego, jak i kiedy je stosować?

Cześć!

Kosmetyki z kwasami są najlepszym remedium na trądzik, przebarwienia i wiele innych niedoskonałości. Stosowanie tych produktów przynosi spektakularne efekty. Jeśli chcesz mieć piękną i zdrową skórę, sprawdź, jak i kiedy używać kosmetyków z kwasami.

Kiedy stosować kosmetyki z kwasem?

Kosmetyki z kwasem najlepiej jest stosować wieczorem, na dokładnie oczyszczoną cerę. Nocą składniki zawarte w takich produktach o wiele lepiej zadbają o skórę z niedoskonałościami. Kremów z kwasami nie używa się rankiem i w ciągu dnia, ponieważ mogą mieć działanie fotouczulające. Co to oznacza? Kiedy kwasy owocowe będą wystawiona na działanie słońca, może dojść do reakcji. W jej efekcie na twarzy pojawią się przebarwienia i podrażnienia. Dlatego podczas kuracji kwasami tak ważne jest stosowanie produktów z filtrami UV.

Który kosmetyk z kwasem wybrać?

To zależy od kondycji skóry i problemu, którego chcesz się pozbyć. Na przebarwienia najlepsze będą kwasy AHA (glikolowy, migdałowy lub mlekowy). Złuszczą martwy naskórek, rozjaśnią przebarwienia i ujednolicą koloryt cery. Trądzik pomogą usunąć kwasy AHA (np. migdałowy) lub PHA (laktobionowy). Dzięki nim pory skóry zostaną oczyszczone, zmarszczki – spłycone, a ilość wydzielanego sebum zostanie ograniczona. Jeżeli zależy ci na dogłębnym nawilżeniu, to możesz zastosować kwas hialuronowy w postaci składnika kosmetyku lub jako substancja wstrzykiwana pod skórę podczas zabiegu mezoterapii.

Jak stosować kosmetyki z kwasami?

Najlepszą porą na stosowanie kosmetyków lub zabiegów z kwasami jest późna jesień lub zima. Produkty powinno się nakładać na oczyszczoną i stonizowaną cerę. W domu możemy używać preparatów o niskim stężeniu. W gabinecie kosmetycznym zaś dostępne są produkty o znacznie wyższym stężeniu. Tych ostatnich może używać tylko osoba o odpowiednim przeszkoleniu. W trakcie trwania kuracji kwasami ważna jest prawidłowa pielęgnacja i ochrona cery. Należy stosować kosmetyki nawilżające i zabezpieczające przed działaniem promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *