Makijaż brwi. Jak robię i jakich kosmetyków używam?

Cześć!

Czy Wy też tak mocno malujecie brwi, jak robi to wiele celebrytek i blogerek? I czy wyglądacie tak samo jak one: przerysowane brwi ciemną kredką, zachodzące na powieki i część czoła? Jeżeli tak, to natychmiast musicie z tym skończyć. Czemu? Przecież to naturalny wygląd jest najbardziej odpowiedni dla każdej dziewczyny. Nie oznacza to jednak, że nie możecie malować się w ogóle. W dzisiejszym poście znajdziecie kilka przydatnych informacji o tym, jak zrobić profesjonalny makijaż brwi. Zapraszam do lektury!

Zanim się umalujesz…

… zadbaj o odpowiedni kształt brwi. Jeżeli twoje oczy są szeroko rozstawione, nie usuwaj włosów przy początkach łuków brwiowych. Dzięki temu optycznie zmniejszysz odległość między oczami. I odwrotnie. Oczy osadzone blisko siebie należy optycznie oddalić, depilując zrastające się ze sobą brwi. Pamiętaj także, że usuwanie zbyt dużej liczby włosów z łuku brwiowego może się źle skończyć. W efekcie otrzymasz cienkie kreski wygięte w śmieszny sposób.

Malujemy brwi!

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego koloru. Powinien on być taki sam, jak karnacja skóry i barwa włosów. Brwi nie mogą być zbyt ciemne lub jasne. Jeżeli masz jasne włosy, włoski w łuku brwiowym możesz pomalować kosmetykiem o dwa tony ciemniejszym. Równie ważny jest zakup produktu do makijażu brwi. W drogeriach znajdziesz mnóstwo tego typu kosmetyków (kredek, żelów, cieni, henny). Moimi ulubionymi są pisaki lub kredki ze szczoteczką, dzięki którym najpierw rozczesuję włoski, a potem je maluję. Lubię też kolorowe cienie do brwi z aplikatorami w zestawie. Najczęściej używam: podwójnego zestawu Shiseido z pędzelkiem i gąbeczką, kredki do brwi Burberry – Effortless Eyebrow Definer oraz dwóch ołówków do brwi Inglot i Brow Now Marc Jacobs.

Jak wyregulować brwi?

Przygotuj ołówek do brwi lub kredkę do kresek, pęsetkę i powiększające lusterko. Zorganizuj sobie także wygodne miejsce do zabiegu (stół lub toaletkę). Zacznij od określenia kształtu łuku brwiowego. Kredkę ustaw równolegle względem nosa i wyznacz początek brwi. Następnie odchyl ją tak, aby przechodziła przez zewnętrzny kącik nosa. To będzie koniec łuku brwiowego. Trzymając kredkę nadal przy skrzydełku nosa, wyznacz miejsce, w którym brew będzie się unosiła. Pamiętaj, że kredka równocześnie musi znajdować się przed źrenicą.

A Wy, dziewczyny, jak malujecie swoje brwi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *