Masz suchą skórę? Nie jedz tych produktów!

Cześć dziewczyny!

Są takie produkty, których pod żadnym pozorem nie wolno jeść dziewczynom z suchą skórą. Pełną listę tych pokarmów odnajdziecie w tym poście. Jeżeli chcecie mieć piękną cerę i raz na zawsze pozbyć się suchych skórek, to zapraszam do lektury.

Sucha skóra – charakterystyka

Jeżeli masz suchą skórę, to twoje życie nie jest łatwe, a zima nie jest twoją ulubioną porą roku. Przeszkadzają ci silne wiatry i nagłe wahania temperatury, podrażniają nowe kosmetyki i mocniejsze wycieranie buzi ręcznikiem, ciągle odczuwasz pieczenie i swędzenie. Nie służy ci klimatyzacja, większość zabiegów kosmetycznych oraz grubo- i drobnoziarniste peelingi. Twoja skóra produkuje zbyt małą ilość sebum, które odpowiada za prawidłowe nawilżenie i ochronę. Na stan cery wpływ mają także niektóre produkty spożywcze.

Tych produktów nie wolno ci jeść

CUKIER

Nie wolno ci jeść cukru, i to pod żadną postacią. Dlaczego? Cukier osłabia kolagen i elastynę, które odpowiadają za młody wygląd twarzy i jędrność skóry. Kiedy cukier rozkłada się w organizmie, niszczy te dwa białka. Skutek? Zmarszczki, przebarwienia, suchość i osłabienie skóry. Pamiętaj, że cukier kryje się nie tylko w ciastach i batonach. Znajduje się również w owocach; dlatego nawet te spożywaj z umiarem.

PRZETWORZONA ŻYWNOŚĆ

Pod tym pojęciem kryją się węglowodany i cukry proste. Wszystkie produkty, które zawierają te substancje, nie mają żadnej wartości odżywczej i w dużym stopniu powodują pogorszenie się kondycji cery. Działają podobnie, jak wyżej wymieniony przeze mnie produkt – osłabiają kolagen i elastynę. Dlatego wystrzegaj się białego cukru, syropu kukurydzianego, białej mąki, frytek i czipsów.

ŻYWNOŚĆ Z WYSOKIM IG

Produkty z wysokim indeksem glikemicznym również mogą przyczyniać się do suchości cery. Do tych pokarmów zaliczamy między innymi: białe pieczywo i ryż, ziemniaki pieczone i piwo. Kiedy spożywamy taką żywność, w krwi wzrasta poziom cukru, a co za tym idzie osłabiają się włókna kolagenowe. To z kolei wpływa na poziom nawilżenia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *