Oczyszczamy skórę w gabinecie kosmetycznym. Które zabiegi wybrać?

Cześć dziewczyny!

Zazwyczaj zabiegi oczyszczające kojarzą się nam z nastolatkami, które na twarzy mają trądzik i wągry i jak najszybciej chcą pozbyć się tych niedoskonałości. Jak się jednak okazuje, do kosmetyczki na usuwanie niedoskonałości przychodzą dojrzałe kobiety, a nawet i mężczyźni. Jakie zabiegi oczyszczania skóry są najlepsze i najpopularniejsze?

Manualne oczyszczanie skóry

To najpopularniejszy zabieg usuwania zaskórników i ropnych wyprysków. Generalnie rzecz ujmując, polega na wyciskaniu niedoskonałości za pomocą dłoni owiniętych w chusteczkę lub specjalnego narzędzia – łyżeczki Unny. A jak dokładnie wygląda zabieg? Pierwszym etapem jest oczyszczenie cery i zrobienie demakijażu. Następnie skórę należy rozpulchnić parą wodną wytwarzaną przez wapozon. Potem usuwa się niedoskonałości, a na koniec stosuje się łagodzącą maskę. Podczas manualnego oczyszczania skóry wykorzystuje się również maseczkę z ziół lub naświetlanie lampą z czerwonym światłem.

Peeling chemiczny

W trakcie tego zabiegu kosmetyczka nie tylko usuwa krostki i wągry, ale też złuszcza martwy naskórek, spłyca zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia. Do zabiegu używa się kwasów owocowych o stężeniu dobranym do potrzeb skóry. Kosmetyczka może zastosować także retinol lub witaminę C. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu. Kwasy i retinol w kontakcie ze słońcem mogą powodować przebarwienia. Dlatego po każdym zabiegu stosuj kremy z filtrem UV.

Kawitacja

Oczyszczanie twarzy w ten sposób polega na poddaniu skóry działaniu ultradźwięków o niskiej częstotliwości. Kiedy fale rozchodzą się w ośrodkach płynnych, wytwarza się podciśnienie. W efekcie powstają pęcherzyki, które gwałtownie pękają. Efekt? Skóra jest bardziej dotleniona, wygładzona, ujędrniona i przygotowana do kolejnych zabiegów. Z tego powodu kawitacja jest wstępem do wielu kuracji. Co ciekawe ten zabieg prowadzi do spadku poziomu melaniny i tym samym do rozjaśnienia przebarwień.

Jakie są wasze ulubione zabiegi oczyszczania skóry?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *