Recenzja olejku Nanoil – moje włosy go pokochały!

Kochani, czas na recenzję. 🙂 Coś mi się wydaje, że z utęsknieniem na to czekacie. Dawno nic nie recenzowałam, bo nie używałam niczego, co by zasłużyło na wpis na blogu. Żadnych zaskoczeń. Żadnych cudów. Żadnej odmiany. Aż natrafiłam na…

NANOIL ♥

To pierwsze olejki do włosów dopasowane do ich porowatości, o bogatym w naturalne oleje składzie, bez silikonów, parabenów i alkoholi, rozwiązujące wszystkie problemy z włosami i skórą głowy. Chcecie wiedzieć więcej?

nanoil dopasowany do porowatości włosów

Moje włosy nigdy nie miały objętości i zawsze bardzo szybko się przetłuszczały. Z tego względu również o pięknych lokach mogłam pomarzyć, bo prostowały się szybciej niż zdążyłam się obejrzeć. Przyznacie pewnie, że oklapnięte włosy nie są szczytem marzeń. Nic dziwnego, że chciałam jak najszybciej coś z nimi zrobić! Z początku myślałam, że muszę używać lżejszych produktów, bo pewnie to kosmetyki je obciążają. Po wielu miesiącach prób okazało się, że znalezienie dobrej odżywki do moich włosów graniczy z cudem. Wielokrotnie zmieniałam też szampony, które winiłam za ten stan rzeczy. Na nic się to nie zdało.

Dlaczego zaczęłam olejować włosy?

Z prostej przyczyny. Zaczęłam szperać w internecie i przeczytałam, że zabieg polecany dla włosów przetłuszczających się i pozbawionych objętości to olejowanie włosów. Najpierw uznałam to za żart – przecież oleje z pewnością przetłuszczą moje włosy. W akcie desperacji postanowiłam jednak spróbować, ale nie wiedziałam, jaki olej do włosów wybrać.

jak stosować nanoil

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów znalazłam na www.nanoil.pl.

Porowatość włosów. Co to takiego?

To właśnie tam dowiedziałam się, że większość problemów z włosami wynika ze zmian w ich budowie. Podobno nasze włosy pokryte są kilkoma warstwami łusek, które mogą się rozchylać lub zamykać np. kiedy potraktujemy je kwaśną płukanką. Nigdy nie przyglądałam się moim włosom pod mikroskopem, ale artykuły naukowe potwierdzają tę tezę.

Włosy mogą się różnić między sobą porowatością, która może być niska, średnia lub wysoka. Wysokoporowate włosy są najbardziej zniszczone. Za to niskoporowate (mimo że zdrowsze) bardzo trudne w stylizowaniu, ciężkie i oklapnięte. Do każdego typu włosów stworzono różne mieszanki naturalnych olejków, a konkretnie:

  • Nanoil do włosów niskoporowatych,
  • Nanoil do włosów średnioporowatych,
  • Nanoil do włosów wysokoporowatych.

Nie będę się rozpisywała na temat każdego rodzaju włosów i oleju, bo wszystkie potrzebne informacje znajdziecie m.in. na blogu marki. Na stronie produktu znajdziecie też informacje, jak określić porowatość włosów i wybrać idealną kurację dla siebie.

Okazało się, że mam włosy o niskiej porowatości i potrzebuję olejków o bardzo niewielkich cząsteczkach, żeby nie przetłuścić włosów i zadziałać skutecznie. Wybrałam olejek Nanoil do włosów niskoporowatych. Jak się u mnie sprawdził? 🙂

dlaczego nanoil

Powiedzieć, że rewelacyjnie, to za mało!

Moje włosy nigdy wcześniej nie były tak aksamitnie miękkie i gładkie, a do tego lekkie jak piórka. To pierwszy kosmetyk, który ich nie obciążył. Już podczas pierwszego suszenia po użyciu Nanoil miałam wrażenie, jakby pasma lekko uniosły się do góry. Na godzinę przed umyciem nałożyłam 2 solidne porcje olejku, a miałam wrażenie, że moje włosy go niemal całkowicie wchłonęły. Olejek ich nie przetłuścił, resztki się świetnie zmyły, natomiast włosy pozostały delikatne, miękkie i pełne blasku. Mam też wrażenie, że zaczęły trochę szybciej rosnąć! <yeah>

Co zawiera Nanoil?

Mam wrażenie, że największą zaletą tego produktu jest skład – naturalny, dopracowany i odpowiedni dla danego rodzaju włosów. Olejki do włosów Nanoil to kompozycja najlepszych składników odżywczych. W każdym z trzech olejków znajdziemy filtr UV, witaminy, substancje zapobiegające wypadaniu włosów, przyspieszające wzrost i pielęgnujące.

Jednak najważniejsze są NATURALNE OLEJKI. <3

Nanoil do włosów niskoporowatych bazuje na dziewięciu olejkach: kokosowym, shea, arganowym, sosnowym, rycynowym, babassu, monoi, cupuacu i z passiflory.

Sekret to połączenie olejków w taki sposób, aby ich właściwości pozwalały na rozwiązanie wszystkich problemów z danym rodzajem włosów. To sprawia, że olejki Nanoil to kompleksowe, profesjonalne i naprawdę świetne jakościowo kuracje do włosów i skalpu. Nie zawierają konserwantów i działają bardzo naturalnie, dlatego można stosować je bez obaw.

Jak działają olejki Nanoil?

Nic nie jest w stanie przebić działania Nanoil. Efekty to (przynajmniej dla mnie) bardzo pozytywne zaskoczenie. To, co ten olejek robi z włosami, całkowicie pokrywa się z tym, co opisami na stronie. Jeśli chcecie więc sprawdzić, co da wam kuracja Nanoil, zajrzyjcie właśnie tam. Ja natomiast mogę się wypowiedzieć tylko na temat stosowania Nanoil do włosów niskoporowatych.

Wybrany olejek stosuję już od 7 tygodni. Nie używam go codziennie, ale przed każdym myciem włosów – nakładam na ich całą długość, a także wmasowuję w skórę głowy. Po kilkuminutowym masażu zabezpieczam włosy czepkiem na godzinę i dopiero je myję.

Moje włosy po Nanoil:

  • są miękkie, gładkie, błyszczące i elastyczne,
  • przestały się nadmiernie przetłuszczać,
  • szybciej wysychają i łatwiej się stylizują,
  • stały się lżejsze i mają więcej objętości,
  • obłędnie pachną przez wiele godzin,
  • i zdecydowanie szybciej rosną! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *