SMOG! Jak uchronić skórę (i organizm) przed zanieczyszczeniem środowiska?

Cześć!

Smog coraz częściej doskwiera nam i środowisku, w którym żyjemy. Stanowi zagrożenie dla płuc i serca, a także dla skóry. Dlatego dziś postanowiłam zamieścić wpis o tym, dlaczego bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków antysmogowych. Poznacie także składniki, które pomogą wam uchronić skórę przed tą szkodliwą substancją.

Kosmetyki vs smog

Kosmetyki antysmogowe mają zabezpieczać skórę przed działaniem szkodliwych substancji i zanieczyszczeniami, które są obecne w środowisku, czyli przed spalinami, pyłami przemysłowymi i ciężkimi metalami. Wszystkie te szkodliwe substancje mogą powodować poważne zmiany w kondycji skóry. Brak świeżego powietrza, w tym odpowiedniej dawki tlenu, a także niedostateczna ilość słońca prowadzą do powstawania przebarwień i zmarszczek, powodują obniżenie poziomu witamin, kolagenu i kwasu hialuronowego, osłabiają ścianki naczyń krwionośnych.

Nie tylko smog jest taki groźny

Smog nie jest jedynym zagrożeniem dla naszej skóry. Są to także wolne rodniki wyzwalane przez stres antyoksydacyjny, promieniowanie słoneczne i stres, na który jesteśmy narażeni w pracy lub w domu. Te czynniki zagrażają nam praktycznie wszędzie: gdy wypoczywamy na wakacjach, kiedy spacerujemy po mieście, a nawet podczas pracy w wielkim biurowcu.

Jak chronić się przed smogiem?

Wybierz kosmetyki, które zawierają ochronne, nawilżające i oczyszczające składniki. Postaw na produkty z węglem, flawonoidami, koenzymem Q10, witaminami E i C, cynkiem, selenem, retinolem, kolagenem. Tych dobroczynnych substancji jest naprawdę bardzo dużo. Ich głównym zadaniem jest: zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry, ograniczenie szkodliwego działania promieni słonecznych, neutralizowanie wolnych rodników, utrzymanie odpowiedniego poziomu kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze oraz wzmacnianie ochronnej bariery skóry. Używając tylko takich produktów, jesteś w stanie przeciwstawić się smogowi i szkodliwym substancjom.

A ty jak chronisz swoją skórę przed smogiem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *