Wieczorne oczyszczanie twarzy krok po kroku

Cześć dziewczyny!

Pewnie każda z Was wie, że skóra najlepiej regeneruje się podczas snu, a podstawą pielęgnacji jest demakijaż. Resztki kosmetyków, kurz, pot i sebum zatykają pory i utrudniają skórze oddychanie. W efekcie powstają zaskórniki, cera staje się szara i zaczyna się szybciej starzeć. Dlatego dzisiejszy wpis będzie o tym, jak dokładnie oczyścić skórę przed snem.

Krok 1

Demakijaż zaczynam od spryskania całej twarzy wodą różaną. Następnie nasączam wacik olejkiem ze słodkich migdałów i przykładam do oka i delikatnie przyciskam. Trzymam przez kilka lub kilkanaście sekund, aby tusz i eyeliner miał czas się rozpuścić. Rozpuszczony tusz zmywam z góry do dołu. Następnie przecieram oko, od kącika zewnętrznego do wewnętrznego. Również delikatnie, staram się nie naciągać skóry. Resztki maskary, eyelinera lub cieni, których nie usunął wacik, usuwam patyczkiem kosmetycznym.

Krok 2

Do zmycia pomadki lub błyszczyku także używam olejku migdałowego. Również tu przykładam na chwilę wacik do ust, by rozpuścić szminkę. Usta zmywam ruchami do środka, żeby nie rozmazywać kosmetyku po policzku.

Krok 3

Nasączam waciki mleczkiem do demakijażu i zaczynam od szyi, przechodzę do podbródka, brody. Demakijaż twarzy zawsze robię to ku górze i na boki. Czoło również zmywam ku górze. Kiedy zmyję z twarzy puder i inne kosmetyki przechodzę do właściwego mycia skóry.

Krok 4

Na twarz nakładam niewielką ilość delikatnego żelu do cery wrażliwej, moczę dłonie i zaczynam mycie. Zasada zmywania od dołu do góry obowiązuje także tutaj. Buzię zmywam kolistymi ruchami, bo taki masaż nie tylko działa relaksująco, ale też złuszcza martwy naskórek i pobudza krążenie. Spłukuję pianę z twarzy i delikatnie osuszam skórę miękkim ręcznikiem.

Krok 5

Czysta i osuszona twarz jest już gotowa na nawilżenie. Zaczynam od odżywczego serum pod oczy. Lekko wklepuję preparat opuszkami palców. Następnie przechodzę do nałożenia kremu na noc. Zaczynam od dekoltu i szyi, po czym przechodzę do twarzy.

Dajcie sobie czas na wieczorną pielęgnację i uczyńcie z niej chwilę relaksu, a przekonacie się, że skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *