Naturalne toniki? Jestem na TAK! Przekonaj się, jak działają

Tonik z naturalnych składników? Oczywiście!

Od kilku tygodni testuję różne naturalne rozwiązania w pielęgnacji. Prawdopodobnie mnie też wzięła ta moda na ekopielęgnację i całe to wariactwo z organicznymi produktami. Namiętnie szukam zamienników dla drogeryjnych produktów, a w tym wpisie podzielę się z Wami moimi odkryciami w kwestii toników. Zapraszam.

Tonik do twarzy – to niezbędny kosmetyk, które wspomaga oczyszczanie skóry z kurzu i resztek zanieczyszczeń. Po co stosować tonik, skoro mamy żele do demakijażu, peelingi oczyszczające, gąbki do mycia twarzy? Ano po to, że tonik wyrównuje pH skóry, które może zmienić się np. po użyciu silnie oczyszczającego płynu do mycia twarzy. Gospodarka kwasowo-zasadowa jest niezbędna dla utrzymania piękna i zdrowia cery, dlatego właśnie zachęcam Was do stosowana toników w trakcie codziennej pielęgnacji.

Oczywiście tonik można kupić w drogerii, ale nie mamy wówczas gwarancji, że będzie odpowiedni dla naszej cery i sprawdzi się w stu procentach. Pamiętajcie o tym!

Dlaczego naturalny tonik do twarzy jest najlepszy?

  • Zawiera wyłącznie naturalne, łatwo dostępne składniki, które znamy.
  • Nie zawiera żadnych kontrowersyjnych substancji, które mogą zapychać pory.
  • Nie powoduje uczuleń i podrażnień, bo wiemy, co znajduje się w jego składzie.
  • Jest dużo bezpieczniejszy i działa w zgodzie z naszą naturą.

Moje ulubione domowe toniki do twarzy

TONIK CYTRYNOWY

Można go przygotować na trzy sposoby:

  • do szklanki z przegotowaną wodą wrzucamy kilka plasterków umytej wcześniej cytryny i odstawiamy to na kilka minut;
  • do przegotowanej wody dodajemy świeżo wyciśnięty sok z jednej cytryny, która będzie łatwiejsza do wyciśnięcia po kilku (!) sekundach w mikrofalówce;
  • do wody z sokiem cytrynowym dodaje jeszcze sok ze świeżego ogórka i jednego startego ogórka, dzięki czemu tonik będzie bogatszy.
TONIK RUMIANKOWY

Akurat ten typ toniku stosuję nieco rzadziej, bo rumianek jest mniej popularny i trudniejszy do zdobycia. Najlepszy byłby naturalny tonik do twarzy ze świeżego rumianku, ale ten suszony też się sprawdza i jest do kupienia niemal w każdej aptece. Jak go zrobić?

  • Kilka łyżek suszonego rumianku lub jedną saszetkę zalewany wrzątkiem, odstawiamy do zaparzenia, a następnie przecedzamy i schładzamy,

Stosowanie toników: Ja moje naturalne toniki do twarzy stosuję codziennie po wykonaniu dokładnego demakijażu i oczyszczeniu twarzy np. żelem. Przeważnie robię to wieczorem, a moją pielęgnację przed snem zakańczam przemyciem twarzy płatkiem kosmetycznym nasączonym w jednym z toników. Dodają mi świeżości i świetnie koją zmęczoną całym dniem skórę twarzy. Możesz stosować je także rano, aby odświeżyć się po przebudzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *