Cześć!
Profesjonalny makijaż większości osób kojarzy się z salonami wizażu i makijażystkami, które z kosmetykami są za pan brat. Tymczasem perfekcyjny, ładny i trwały makijaż możesz zrobić samodzielnie. Warunkiem jest dobór odpowiednich pędzli i właściwe ich czyszczenie. Jak to zrobić, żeby te akcesoria służyły nam jak najlepiej i jak najdłużej?
Które pędzle do makijażu wybrać?
Profesjonalne pędzle do makijażu potrafią kosztować naprawdę sporo. Dlatego przed zakupem warto dobrze przejrzeć wszystkie dostępne na rynku akcesoria, żeby wiedzieć, co będzie ci potrzebne. Podobno najlepszymi są naturalne pędzle z włosiem kuny, wiewiórki, sobola, bobra lub kozy. Z mojego doświadczenia wiem, że syntetyczne włosie sprawdza się równie dobrze. Jednak niezależnie od zastosowanego materiału o pędzle należy właściwie dbać.
Jak czyścić pędzle do makijażu?
Przede wszystkim zadbaj o środki do oczyszczania i dezynfekcji pędzli. Możesz zastosować tradycyjny sposób, czyli namaczanie akcesoriów w ciepłej wodzie z mydłem. Bardziej profesjonalnym rozwiązaniem jest stosowanie płynu do dezynfekcji z apteki. Jednak najważniejsze jest to, że pędzelek musi pozostać bezwzględnie czysty, a miejsce łączenia włosia z trzonkiem nie może być zanurzone w wodzie.
Jakie pędzle warto mieć w swojej kosmetyczce?
Do makijażu twarzy na pewno przydadzą ci się następujące pędzle:
- puchaty i duży do aplikowania pudru,
- ze skośnie ściętym włosiem do nakładania różu do policzków,
- płaski lub półokrągły do cieni do powiek,
- mały i spiczasty pędzelek do ust.
Jeżeli lubisz makijaż i masz do tego smykałkę, to swój zestaw rozszerz o takie pędzle:
- z gąbeczką i na długiej rączce dla łatwiejszego aplikowania cieni do powiek,
- płaski do nakładania korektora,
- mały, sztywny i ścięty do przyciemniania brwi,
- grzebyczek do czesania brwi,
- czysta szczoteczka do rozczesywania rzęs.
Gąbeczki lateksowe do nakładania podkładu
Wprawdzie z pędzlami nie mają wiele wspólnego, ale warto o nich wspomnieć. Są tak zaprojektowane, że z łatwością pomalują szczególne miejsca na twarzy: przy nosie, w kącikach ust i oczu, przy płatkach uszu. Pamiętaj też o regularnym praniu gąbeczki w wodzie z mydłem lub płynem do dezynfekcji.
Dodaj komentarz