10 sposobów na zapuszczenie włosów

Cześć, dziewczyny!

Często pytacie mnie, jak zapuściłam włosy w tak szybkim tempie. Nikt nie chce czekać latami, aż w końcu urosną. Zapuszczenie włosów stanowi nie lada wyzwanie, dlatego warto poznać skuteczne sposoby na przyspieszenie ich wzrostu. Przygotowałam dla Ciebie 10 najlepszych, sprawdzonych przeze mnie metod na zapuszczanie włosów. 

Najskuteczniejsze sposoby, aby szybko zapuścić włosy:

1 Zadbaj o końcówki

Kruche, łamliwe końcówki sprawiają wrażenie, że włosy nie rosną. Nikt nie lubi rozdwojonych włosów. Warto pamiętać o regularnym podcinaniu, aby pozbyć się uszkodzeń i uzyskać ładną fryzurę. Oprócz tego należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. W tym celu należy używać środków do tego przeznaczonych, jak olejki i sera.

2. Dbaj o skórę głowy

W trakcie mycia regularnie wykonuj masaż skóry głowy, który wzmocni cebulki i pobudzi krążenie. To bardzo ważne! W tym celu możesz wykorzystać olejek rycynowy, który dostarczy włosom substancji odżywczych.

3. Unikaj zniszczeń 

Zrezygnuj z gorącej temperatury, ponieważ otwiera łuski, przez co są bardziej podatne na zniszczenia. Prostownice i lokówki przesuszają włosy, a szczególnie końcówki. Istnieją jednak prostownice, które zabezpieczają włosy przed zniszczeniami, więc warto się w nie zaopatrzyć. Używaj wyłącznie chłodnego nawiewu suszarki – to wygładzi włosy.

4. Mycie włosów

Wbrew pozorom ta czynność może okazać się skomplikowana. Nie wszyscy się nad tym zastanawiają, ale prawidłowe mycie włosów jest naprawdę bardzo istotne. Skórę głowy myj kolistymi, delikatnymi ruchami. Szampon rozcieńczaj z wodą i dopiero wtedy nałóż go na włosy. Więcej wcale nie znaczy lepiej, duża ilość szamponu nie poprawi ich kondycji. Ponadto, rozcieńczając szampon, na pewno zaoszczędzisz.

5. Zróżnicowana dieta

Jeżeli nie zadziałasz na organizm od środka, niczego nie wskórasz. Musisz stosować odpowiednią dietę stymulującą procesy odnowy komórkowej. Pij napary z siemienia lnianego, pokrzywy i skrzypu polnego. Dieta powinna być bogata w witaminy z grupy B i biotynę.

6. Nie ingeruj w strukturę włosa

Wszystkie zabiegi ingerujące w strukturę włosa niszczą go i sprawiają, że jest łamliwy, co bardzo utrudnia zapuszczanie, dlatego odpuść sobie je na ten czas.

7. Nie śpij w rozpuszczonych włosach

Podczas snu włosy ocierają się o pościel i łamią, więc na noc warto zapleść warkocz lub związać włosy w luźny kok.

8. Stymuluj wzrost włosów

Olej kokosowy, lniany, płukanka z octu jabłkowego, białka jaja kurzego, oliwa z oliwek, olejek rycynowy… wszystkie te substancje stymulują wzrost włosów, dlatego warto regularnie po nie sięgać.

9. Czesanie włosów

Prawidłowe czesanie włosów też jest wyjątkowo ważne. W tym celu najlepiej użyć drewnianego grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami lub specjalnej szczotki. Nie czesz mokrych włosów, bo są najbardziej podatne na uszkodzenia.

10. Związuj włosy

To okazało się dla mnie szczególnie przydatne. Przejściowy etap w zapuszczaniu włosów jest niezwykle ciężki. Wymyślając ciekawe fryzury, moje włosy zawsze wyglądały atrakcyjnie i nie chciałam się ich pozbyć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *