Francuski makijaż krok po kroku 

Torebka francuskiej projektantki Coco Chanel jest dla wielu z nas marzeniem. Francuski Fashion Week jest często inspiracją dla marek na całym świecie. Paryż zwany jest miastem miłości. Jak widać wiele rzeczy kojarzy nam się z Francją, a pytanie brzmi: czy jedną z tych rzeczy jest makijaż? To właśnie francuski makijaż jest ponadczasowy i elegancki. I właśnie dlatego powinnyśmy po niego sięgać! We francuskim makijażu przede wszystkim chodzi o to, by wydobyć swoje naturalne piękno, a nie chować się pod toną kosmetyków. W tym wpisie przedstawię Wam francuski makijaż krok po kroku.

1. Zacznij od…demakijażu 

Pytając Francuzki co jest najważniejszym elementem makijażu odpowiadają, że…pielęgnacja! Z tym się akurat zgodzę i już od kilku lat nie wyobrażam sobie nie pielęgnować swojej skóry. Na elementy świadomej, francuskiej pielęgnacji składają się ponad wszystko codzienny demakijaż, krem na dzień i krem na noc, krem z SPF i regularne zabiegi pielęgnacyjne.

2. Podkład 

We francuskim makijażu podkładu używa się…punktowo. Nie zakrywa się całej twarzy, przez co nie uzyskamy efektu maski. Zamiast podkładu, możemy użyć korektora. W końcu nie po to tyle dbamy o naszą skórę, aby chować ją pod podkładem, prawda?

3. Oczy

Delikatna kreska i wytuszowane oko to jest to, co Francuzki lubią najbardziej. Jednak pamiętajmy o delikatności, nie doklejamy sztucznych rzęs, ani nie robimy mocnego makijażu oka. W tym kroku również stosujemy zasadę mniej znaczy więcej. Jeśli chodzi o brwi, to nie dorysowujemy ich sztucznie, lecz jedynie podkreślamy i ujarzmiamy włoski.

4. Naturalny blask

Zamiast nowego bronzera, zainwestuj w róż. Róż na policzkach rozpromieni skórę nie zmieniając jednocześnie jej kształtu. Oprócz różu możesz dodać odrobinę rozświetlacza na kości policzkowe i nad łuk kupidyna. Uzyskasz wtedy naturalny blask. Róż to kosmetyk, która każda Francuzka ma w swojej kosmetyczce.

5. Usta

Usta odgrywają główną rolę we francuskim makijażu. Czerwone usta widoczne z daleka to dla Paryżanek codzienność! To właśnie usta przyciągają uwagę i dzięki nim nawet zwykły codzienny makijaż jest elegancki.

I francuski makijaż gotowy!

Jeszcze jedna zasada francuskiego makijażu

Najważniejszą zasadą każdego kroku we francuskim makijażu jest…delikatność i zachowanie umiaru. We francuskim makijażu najlepsze jest to, że podkreśla nasze naturalne piękno. Pomimo makijażu, pozostajemy sobą i jedynie podkreślamy swoje atuty oraz zakrywamy mankamenty. Autentyczność to prawdziwy wyczyn w dzisiejszych czasach social mediów.

A czy Wy lubicie francuski makijaż?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *