Ja, Twój skin coach. Powiem Ci, jak dbać o skórę kompleksowo

Ja mam skórę mieszaną. A Ty?
Tłustą? Suchą? Matową? Dojrzałą? Trądzikową?

Niezależnie od tego, jaki jest Twój problem, zawsze jest jakieś rozwiązanie. Nie potrafisz uporać się z brzydkimi zmianami skórnymi samodzielnie, kosmetyczki rozkładają ręce, a dermatolodzy nie znają przyczyny? Masz jeszcze jedno rozwiązanie, czyli holistyczna pielęgnacja skóry. W tym wpisie wyjaśniam, na czym to polega.

Piękna skóra = zdrowa skóra

Na kondycję naszej cery wpływ ma bardzo wiele czynników, także nasz styl życia i czynniki ze środowiska zewnętrznego. Holistyczne podejście do pielęgnacji skóry to właśnie uwzględnienie wszystkich aspektów jakie mogą mieć wpływ na nasz wygląd. Wcieranie kolejnego ekskluzywnego kremu do twarzy nie rozwiąże wszystkich naszych problemów, jeśli inne czynniki szkodliwe dla naszej skóry nie zostaną ograniczone. Chciałabym przekonać Was do tego, że dzięki holistycznej pielęgnacji skóry możemy osiągnąć dużo lepsze efekty. Piękniejsza skóra to efekt wieloaspektowego działania, w którym ważne jest to, co opiszę poniżej.

Uważaj na kosmetyki kolorowe

Pogorszenie kondycji cery to często także efekt makijażu. Jak to możliwe? Najbardziej szkodliwe dla naszej skóry są takie składniki kosmetyków kolorowych jak talk, pigmenty, silikony, woski, parafina oraz substancje zapachowe. Trudno wystrzegać się ich w produktach do makijażu, dlatego skompletowanie kosmetyków, które nie będą zagrażały zdrowiu naszej skóry, to niełatwe zadanie.

Nie wierz we wszystko, co eko

Ekologiczne podejście do pielęgnacji skóry jest ważne, ale nie najważniejsze. Pośród tych wszystkich naturalnych kosmetyków można bowiem trafić na takie, które mimo bogatej w składniki roślinne kompozycji, nie są dla nas odpowiednie. Możesz być np. uczulona na jakiś naturalny składnik, który zaszkodzi, zamiast pomóc. Uważaj na olej kokosowy, który stosowany na skórę suchą lub trądzikową może tylko pogorszyć jej kondycję!

Zmień swoją dietę na lepsze

Jesteś tym, co jesz. Zabrzmiało banalnie? Nie szkodzi, bo taka jest prawda. Kondycja naszej skóry bierze się przede wszystkim z wewnątrz, a to oznacza, że wszystko, co zjemy, przekłada się na jej kondycję. Polecam wprowadzić do swojej diety więcej orzechów, ryb, produktów pełnoziarnistych oraz bogatych w antyoksydanty warzyw i owoców. Dbaj o dostarczenie odpowiedniej ilości wody do organizmu. Szybko przekonasz się, że skóra odwdzięczy się pięknym blaskiem.

Zwiększ aktywność fizyczną

Co mają ćwiczenia do tego, jak wygląda nasza skóra? Wbrew pozorom wiele. Wysiłek fizyczny ma zbawienny wpływ na zdrowie skóry, bo regularne ćwiczenia zmniejsza ryzyko wystąpienia łuszczycy o 25-30% (tak, także byłam w szoku!) i mogą ograniczyć nawracanie tej choroby. To wszystko efekt tego, że odpowiednie ćwiczenia zwiększają przepływ krwi w naszym organizmie, a więc więcej tlenu i niezbędnych składników dociera do komórek naszej skóry.

Efekt? Zastosuj się do zasad skin coaching i przekonaj się, że holistyczna pielęgnacja skóry doda jej miękkości, gładkości i elastyczności jak nigdy wcześniej. Koniec z zaskórnikami, koniec ze zmarszczkami, koniec z przebarwieniami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *