Jak dbać o włosy na basenie? Kilka praktycznych wskazówek

Cześć!

Czy są tu jakieś osoby, które lubią pływać i chodzą regularnie na basen? Jeżeli tak, to zapewne wiecie, jak chronić swoje włosy przed chlorowaną wodą. A jeśli nie, to zapraszam do przeczytania tego wpisu. Poznasz w nim praktyczne sposoby zabezpieczenia włosów przed szkodliwym działaniem wody na basenie.

Załóż czepek

To przede wszystkim czepek chroni włosy przed chlorowaną wodą. Zakładasz go na głowę i gotowe! Oczywiście trzeba dopasować rozmiar, przymierzyć i schować wszystkie kosmyki pod spód. Co więcej na niektóre baseny bez czepka nie wejdziesz. A i jeszcze jedno: nie używaj materiałowych czepków, mimo że łatwo się je zakłada i lepiej pasują do głowy, a my lepiej w nich wyglądamy. Czepki silikonowe po prostu będą lepsze, bo nie przepuszczają wody i są szczelniejsze.

Olejowanie włosów

To genialny sposób nie tylko na zabezpieczenie włosów przed chlorowaną wodą, lecz także na pielęgnację. Olejowanie włosów możesz przeprowadzić zarówno przed pójściem na basen, jak i po powrocie z pływalni. Oleje doskonale ochronią pasemka, a zwłaszcza ich końce, przed chlorowaną wodą. Pamiętaj, żeby olejek dobrać do porowatości włosów i nie przesadzić z jego ilością.

Odżywka lub maska do włosów

Przed założeniem czepka i wejściem do wody warto zaaplikować na włosy odżywkę lub maskę. Nie zajmie ci to dużo czasu, ale za to zabezpieczy pasemka i ich końcówki przed wodą z chlorem. Po przyjściu do domu warto umyć głowę szamponem i w razie konieczności jeszcze raz nałożyć maskę lub odżywkę.

Olejki do włosów i odżywki bez spłukiwania

To kosmetyki, które także warto nałożyć przed wejściem na basen lub zaraz po wysuszeniu włosów. Pamiętaj, żeby produkty nakładać dokładnie – nie powinnaś pominąć żadnego kosmyka. W trakcie suszenia włosów oleje i odżywki bez spłukiwania pomogą ci rozczesać włosy i zapewnią termoochronę. Dodatkowo dobrze się sprawdzą wtedy, kiedy będziesz chciała ujarzmić i wymodelować włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *