Jak pozbyć się wągrów? Moje sprawdzone sposoby na oczyszczanie

Muszę się przyznać, że dopóki nie zaczęłam uczęszczać na zajęcia z kosmetologii, nie przypuszczałam, że problem zanieczyszczonej cery dotyka tak wielu osób. Sposoby na zapchane pory wykorzystują w swojej pielęgnacji niemal wszystkie kobiety, niezależnie od tego, czy mają tłustą, suchą czy mieszaną skórę. Jaki wniosek?

Potrzebujemy znajomości skutecznych sposobów na oczyszczanie twarzy

Z własnego doświadczenia wiem, że wszystko zależy od naszych potrzeb, rodzaju naszej skóry i podatności na działanie różnych składników. Dla jednych najnowsza maseczka na wągry działa rewelacyjnie, a u innych raczej nie wyciągnie zanieczyszczeń, w zamian za to wywoła podrażnienia. Wszystko to kwestia indywidualna. Właśnie dlatego:

przedstawiam moje, sprawdzone, skuteczne (przynajmniej dla mnie), tanie sposoby na oczyszczanie twarzy z zaskórników, które możesz wypróbować na sobie 🙂

Słowem wstępu powiem jeszcze, z czym tak naprawdę mamy problem. Wągry (in. zaskórniki, pory) to zanieczyszczenia, które zatykają ujścia mieszków włosowych. Skąd się biorą? Powoduje je np. nadmierne wydzielanie sebum, które łączy się z zanieczyszczenia z otoczenia i martwymi komórkami naskórka, tworząc ciemne, brzydkie i trudne do usunięcia kropki na skórze.

MOJE SPOSOBY NA ZASKÓRNIKI

Peeling jako profilaktyka

Może to zabrzmieć bardzo książkowo, ale przekonałam się, że taka jest prawda. Najważniejsza jest profilaktyka. Róbmy wszystko, żeby zapobiegać problemowi i nie musieć z nim później walczyć. W moim przypadku zauważyłam widocznie mniejszą ilość brzydkich zaskórników po tym, jak zaczęłam robić regularne peelingi twarzy. Czasami wybieram te sklepowe, ale częściej robię je sama. Mieszam np. olej kokosowy, migdałowy lub jojoba z gruboziarnistym cukrem i wykonuję domowy peeling cukrowy. Nie ma zanieczyszczeń – nie ma zatkanych porów! 🙂

Maski i plastry na wągry

Uwielbiam ich używać! Mają różną formę, możemy je kupić w drogerii lub zrobić samodzielnie. Bardzo ważne jest, żeby zawierały węgiel aktywny, który jest idealny na zanieczyszczoną cerę. Ostatnio popularne są japońskie czarne maski na zaskórniki, które kobiety stosują namiętnie, ale trzeba z nimi uważać, bo mogą podrażniać. Ja polecam także dostępne u nas plasterki, które po zmoczeniu naklejamy na nos (gdzie wągrów jest najwięcej), a po wyschnięciu odrywamy razem z zanieczyszczeniami. Również zawierają węgiel, ale są mniej drażniące dla skóry i niedrogie.

Można także wykonać domowe oczyszczanie cery przy użyciu rozdrobnionego węgla aktywnego (do kupienia w aptece) połączonego np. z olejem. Sprawdza się też maseczka z ubitego białka kurzego i soku z cytryny/żurawiny (do wyboru) albo siemienia lnianego zaparzonego wrzątkiem i nakładanego na strategiczne miejsca po ostygnięciu.

Spodobały się Wam moje sposoby? Dajcie znać! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *