Metoda OMO – jak myję włosy i jakie efekty zauważyłam

Hej Kochane,

ten sposób mycia włosów odmieni Wasze życie na zawsze!

Mówię o metodzie mycia włosów OMO. Polega ona na myciu włosów w trzech prostych krokach: Odżywieniu, Myciu i ponownym Odżywieniu. Jak widzicie metoda OMO różni się od standardowego mycia włosów jedynie tym, że przed nałożeniem szamponu dodatkowo odżywiamy włosy. Tylko i aż tyle, bo efekty mycia OMO są fenomenalne! W tym wpisie dowiecie się jeszcze jak myję włosy metodą OMO krok po kroku i jakich kosmetyków używam, a przede wszystkim jakie efekty zauważyłam już po pierwszym zastosowaniu.

Etapy mycia metodą OMO – Krok po kroku 

1. Odżywienie przed myciem 

Pierwszy krok jest niezwykle istotny. To właśnie w ten sposób zabezpieczamy włosy przed detergentami z szamponu. Tak naprawdę możecie w tym kroku użyć jakiejkolwiek odżywki, nie musi to być Wasz ulubiony, bądź najdroższy produkt. Ja zwykle nakładam odżywkę na wcześniej zwilżone włosy, ale można to robić również na suche włosy. Nakładam odżywkę od uszu w dół i przechodzę do kroku drugiego – nie spłukuje jej.

2. Mycie

Drugim krokiem jest mycie włosów. Istotny jest tutaj produkt, jaki wybieramy. Im bardziej delikatny szampon, tym lepiej. Nie może mieć w swoim składzie SLS i SLES – delikatnym szamponem powinnyśmy myć włosy za każdym razem, nie tylko przy metodzie OMO. Wylewam szampon na dłoń, dodaję odrobinę wody i wmasowuje szampon w skalp głowy. Następnie spłukuje szampon (i odżywkę z kroku pierwszego) letnią wodą.

3. Odżywienie po myciu 

Ostatnim, ale równie istotnym krokiem w metodzie OMO jest ponowne nałożenie odżywki. To właśnie teraz jest czas na zaaplikowanie dobrej odżywki o bogatym składzie. Wybierzcie produkt, który zawiera w sobie hydrolizowana keratynę, oleje, bądź panthenol. Gdy mam mniej czasu to używam odżywki, zaś gdy mam więcej to stosuję maskę. Po kilkunastu minutach (a czasem jedynie po 3 minutach) spłukuję produkt letnią wodą.

Jakie są efekty mycia włosów metoda OMO? 

Już po pierwszym myciu metodą OMO moje włosy wreszcie przestały być suche! Zamiast tego są błyszczące i dobrze nawilżone. Zauważyłam też, że włosy nie przetłuszczają się już tak szybko. Mam wrażenie, że moje włosy po prostu są teraz zdrowsze i bardziej miękkie i błyszczące. Odkąd poznałam metodę OMO, przestałam myć włosy w tradycyjny sposób.

Dla kogo jest metoda OMO?

Mogę polecić ją osobom, które mają takie włosy jak ja, czyli średnioporowate, proste, zniszczone, z tendencją do przesuszania. Oprócz tego metoda OMO rekomendowana jest dla włosów kręconych i wysokoporowatych. Najlepiej będzie, jak po prostu przetestujecie tę metodę na sobie. Myślę, że nie będziecie zawiedzione.

A czy Wy myjecie włosy metodą OMO?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *