Mój sposób na idealne brwi – henna + regulacja

Jak dbać o brwi?
Jak prawidłowo nakładać hennę?
Jak regulować brwi w domu?

Dzisiaj zapraszam Was na krótki poradnik o tym, w jaki sposób pielęgnuje moje brwi. Będzie bardzo subiektywnie, ale mam nadzieję, że niektórym to pomoże. Bo chociaż mam szczęście do zadbanych i naturalnie dość równomiernie rosnących brwi, to wiem o nich bardzo dużo. Chętnie podzielę się z Wami moimi doświadczeniami.

1. Zadbaj o pielęgnację brwi

Nawet najbardziej zdrowe i z natury ładne brwi ucieszą się, kiedy zadbać o ich nawilżenie i odżywienie. Skoro dbasz o cerę, włosy, rzęsy, dlaczego nie robisz tego z brwiami? Mam dla Ciebie proste rozwiązanie tego problemu:

  • wykonuje olejowanie brwi np. w trakcie demakijażu olejem lub nakładania olejku na twarz;
  • możesz nawilżać włoski nakładając na nie ulubiony, delikatny krem nawilżający;
  • pamiętaj, że najlepszy olej na wzrost brwi to olejek rycynowy, który doda im też blasku;
  • jeśli masz osłabione włosy, ogranicz regulowanie brwi na jakiś czas i daj im odrosnąć.

2. Prawidłowa regulacja brwi

Korygowanie kształtu brwi za pomocą usuwania zbędnych włosów pęsetą jest najczęściej wykonywanym zabiegiem. Ja robię to samodzielnie, w domowym zaciszu, ale wiem, że jest sporo kobiet, które w tym celu udają się do kosmetyczki. Powiem tak – odrobina wprawy i każda z nas poradzi sobie z pielęgnacją brwi w domu. Zachęcam, dziewczyny 🙂

Regulowanie brwi krok po kroku

  • Zaznacz kształt, jaki chcesz uzyskać ze swoich brwi kredką do oczu. Proste linie możemy uzyskać odrysowując je np. od ołówka lub pęsety. Długi i prosty przedmiot ułatwi nam również określenie kierunku, w jakim ma być wyregulowana brew i jej zakończenia np. względem kącika oka.
  • Wykorzystując pęsetę wyrwij (energicznym ruchem, żeby szybciej przeżyć ten średnio przyjemny zabieg) wszystkie zbędne włoski, które znajdują się poza zaznaczeniem. Koniec!

3. Henna na brwi

Po wyregulowaniu brwi zawsze robię sobie hennę. Podkreślam w ten sposób uzyskany kształt brwi i maskuję ewentualne ubytki, które sprawiają, że brwi wydają się niepełne. Rozrobioną wg zaleceń z opakowania hennę o wybranym kolorze (dobierz go do swojej cery i koloru włosów) nakładam precyzyjnym, skośnym pędzelkiem na brwi. Najważniejsza i najbardziej równa musi być dolna linia, która wyznacza łuk brwi. Hennę zostawiam na brwiach na ok. 15 minut, a po tym czasie zmywam ją mocnym płynem do demakijażu BEZ OLEJU. Voilà!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *