„Must have” przy regularnej depilacji. Mój sekret gładkiej skóry

Podrażnienia w trakcie golenia… zdarzają się bardzo często. Niestety swego czasu były moją zmorą, ale dzisiaj nie mam już tego problemu. Metodą prób i błędów doszłam już do takiego momentu, że depilacja lub golenie nóg maszynką nie jest związane z bólem, podrażnieniami, zaczerwienieniami. I choć myślę nad tym, że zafundować sobie zabieg laserowej depilacji najbardziej problematycznych rejonów ciała, na razie nadal używam tradycyjnej jednorazówki. Mój wpis kieruję do wszystkich tych dziewczyn, które też depilują się tradycyjnymi metodami i szukają skutecznego sposobu na zniwelowanie podrażnień.

TEGO SIĘ WYSTRZEGAJ!
  • Twoim sprzymierzeńcem na pewno nie jest tępa maszynka do golenia.
  • Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie sprawdzają się maszynki do golenia bez ruchomej głowicy, które nie dopasowują się do naszej skóry.
  • Nigdy nie wykonuj golenia na sucho, już zdecydowanie lepiej zrobić to przynajmniej pod prysznicem lub zmoczeniu skóry wodą.
  • Zawsze używaj preparatów do golenia, ale ogranicz stosowanie mydła zamiast kosmetyków przeznaczonych do takiego zabiegu, które łagodzą podrażnienia.
  • Rzecz jasna, unika pośpiechu, bo to nigdy nie jest dobry doradca.
TAK TRZYMAJ!

Przed goleniem

Skóra musi być doskonale nawilżona, dlatego regularnie stosuje balsamy, olejki lub kremy do ciała zmiękczające i zapewniające odpowiedni poziom wilgotności. Sucha skóra zawsze jest łatwiejsza do uszkodzenia i podrażnienia. Tuż przed samym goleniem wykonać peeling całego ciała lub miejsc, z których będziesz usuwała owłosienie np. nóg. Zabieg złuszczający usunie martwy naskórek, a tym samym odsłoni włoski i „uwolni” te, które mają tendencję do wrastania.

Po goleniu

Jeśli masz wyraźnie podrażnioną skórę po goleniu, spróbuj jednego z domowych sposobów na jej ukojenie. Przynajmniej u mnie te naturalne sposoby sprawdzają się lepiej, bo nie powodują pieczenia, a wyłącznie przyjemne uczucie chłodu i relaksu dla skóry. Nie raz zdarzało mi się, że balsam nawilżający intensyfikował podrażnienia po goleniu, zamiast je minimalizować.

Domowe sposoby na podrażnienia po goleniu to:

  • delikatne pocieranie skóry zimną torebką po zaparzonej herbacie;
  • masaż z użyciem olejku jojoba lub oleju z awokado;
  • stosowanie masła shea jako zamiennika dla balsamu;
  • smarowanie skóry schłodzoną, naturalną śmietaną lub jogurtem;
  • użycie soku z aloesu jako domowej płukanki po goleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *