Niuch, niuch! Czyli o tym, jak wybierać perfumy

Siema!

Jeśli lubicie pachnidła, szklane flakoniki, owocowe i kwiatowe aromaty, to zapraszam do czytania. Dziś o perfumach i sposobach ich doboru. Być może dla większości z Was jest to obojętne, ale dopasowanie zapachu do pH skóry jest naprawdę trudne. O kompozycji perfum, dostosowania ich do osobowości, pory roku i okazji nie wspominając. Mam nadzieję, że ten post rozjaśni Wam nieco wszystko to, co związane jest z perfumami.

Idziemy na zakupy…

… ale jeszcze w domu używamy swoich ulubionych perfum. Błąd! Idąc do sklepu z myślą wyboru nowego aromatu, nie może nam towarzyszyć woń innego produktu. Nasz zmysł węchu nie może być obciążony dodatkowymi nutami zapachowymi. W perfumeriach kupujący dostaje zazwyczaj pakiet pasków, na których może przetestować różne kosmetyki. Na półkach stoją także próbki. Nie bójcie się z nich korzystać; w końcu mają ułatwić Wam zakupy. Zanim wyniuchasz nowy zapach, odczekaj chwilkę. W tym czasie alkohol ulotni się, pozostawiając czysty zapach owoców lub kwiatów. Jeżeli od aromatów kręci ci się już w głowie, to… powąchaj kawę. Dzięki niej Twój nos znów pomoże ci w wyborze perfum.

Perfumy trzymam…

… w pokoju na toaletce. Spytacie: „Czemu nie w łazience?” Otóż pod wpływem wysokiej temperatury i wysokiej wilgotności zapach traci swoją moc, nutki ulatniają się i zostaje sam alkohol. Szklane flakoniki z perfumami będą ślicznie wyglądały na toaletce lub szafce. Pamiętajcie jednak, że perfumy nie mogą być narażone na działanie promieni słonecznych. Mając designerskie buteleczki perfum, możesz wyeksponować je i zrobić ozdobę pokoju. Flakoniki postaw na metalowej tacy, a wokół rozsyp kolorowe kamyczki lub rozłóż kwiaty.

Psik… psik…

Poprawna aplikacja perfum jest bardzo ważna. Aby aromat dłużej się utrzymał, nałóż go na konkretne miejsca skóry: nadgarstki, zgięcia rąk i nóg, dekolt. Perfumy bardzo długo utrzymują się także na włosach i ubraniach. Jeżeli chcecie „wyeksponować” zapach, kupcie balsam bez składników zapachowych. Aromat wzmocnią wazelina lub olejek jojoba zaaplikowane na skórę. Starajcie się stosować kilka rodzajów perfum, które dobierzecie do okazji, pory dnia lub stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *