Olejki na twarz i ciało – sprawdzcie jak wiele możecie zyskać w pielęgnacji

Cześć kochani.

Wiem, że dla wielu temat olejków jest oklepany, bo mówią o nich wszyscy i wszędzie, ale istnieją osoby, które jeszcze o nich nie słyszy a ponadto – z olejkami związane są coraz to nowe doskonałe metody pielęgnacji. Dlatego jeśli chcecie się dowiedzieć, w jaki sposób można oczyścić twarz olejami, zahamować wypadanie włosów i pozbyć się cellulitu – zapraszam na wpis.

Naturalne olejki – co to takiego?

To wytłoczone z nasion i orzechów tłuste ciecze, czyli, innymi słowy, właśnie oleje. Są one tłoczone w specjalny sposób, dlatego nie przypominają tych kuchennych. Olejki kosmetyczne nie nadają się do smażenia, są nierafinowane i tłoczone na zimno po to, by nie straciły cennych składników, które mają w składzie. Dzięki temu mają one takie cudowne właściwości, za które kocha je cały świat!

Dlaczego olejki tak doskonale działają?

Szereg fitosteroli i flawonoidów, dobre kwasy tłuszczowe i witaminy oraz minerały sprawiają, ze naturalne olejki kosmetyczne są niezastąpione w pielęgnacji. To tak, jakby ktoś dał Wam kosmetyk o IDEALNYM SKŁADZIE. Który nie uczula, nie zawiera parabenów a wszystko, co w nim się znajduje, poprawia stan Waszej skóry, paznokci. i włosów

Jak wykorzystać oleje w codziennej pielęgnacji?

Maska olejowa na porost i wzmocnienie włosów

To absolutnie najlepsza maska, jaką kiedykolwiek miałam na głowie. Dziewczyny, które olejują włosy naturalnymi olejkami z pewnością wiedzą, o czym mówię. Ten efekt ultra gładkich, miękkich i błyszczących włosów, sprężystych i odpowiednio nawilżonych to efekt regularnie robionej olejkowej maski na włosy, czyli po prostu olejowania włosów. Taka maska nadaje się tez na skórę głowy, dlatego wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu włosów, a także przyspiesza ich wzrost i sprawia, ze pasma rosną mocniejsze, piękniejsze, zdrowsze. Olejki zabezpieczają też włosy przed niszczeniem na skutek niekorzystnego działania czynników atmosferycznych.

OCM, czyli oczyszczanie twarzy idealne

Słyszeliście o OCM? Pewnie wielu z Was tak, ponieważ peany na cześć OCM głosi co druga blogerka i vlogerka. Ja przez długi czas byłam sceptyczna, ponieważ mam cerę mieszaną w kierunku tłustej i nie wierzyłam, że oczyszczanie olejem pozostawi ją w dobrej kondycji. Byłam pewna, że przetłuszczanie nasili się, a ja będę się zawsze świeciła jak latarnia morska.

Dopiero po pewnym czasie zaczęłam czytać więcej o olejach i dowiedziałam się, ze wiele z nich nie przetłuszcza ani nie natłuszcza skóry w taki sposób, jak myślimy. Olejki po prostu regulują poziom sebum, równoważą je, a to przy tłustej cerze jest bezcenne.

Dlatego zrobiłam własną mieszankę do OCM, czyli połączyłam olej bazowy (rycynowy, który powinien być w każdej dobrej mieszance do oczyszczania twarzy olejami) oraz arganowy i jojoba, moje ukochane, sprawdzone olejki pielęgnacyjne. OCM jest proste, a olejki nie tylko wychwytują wszystkie cząsteczki, które na Waszej twarzy nie powinny się znajdować, ale tez genialnie domykają i czyszczą pory skóry. Jednocześnie pielęgnują i koją, oraz zabezpieczają ją przed zniszczeniem. Ale to osobny temat, który wart jest odrębnego posta:)

Kuracja z olejami do zniszczonych paznokci

Często narzekacie na osłabione paznokcie? Pewnie te osoby, które robią hybrydę, bardzo dobrze znają bolączkę dotycząca osłabionych paznokci, cienkich jak bibułka, łamliwych i przesuszonych. Okazuje się, ze można je dość szybko zregenerować oczywiście NIE za pomocą bezbarwnej odżywki w lakierze, ale dzięki ciepłym olejkom. Połączcie je z miodem i sokiem z cytryny i obserwujcie, jak dzień po dniu paznokcie nabierają pięknego wyglądu, stają się mocniejsze i po prostu ładniejsze. Odzyskują zdrowie i piękny wygląd. Jaki olej jest najlepszy do regeneracji paznokci? Dla mnie to bez wątpienia rycynowy połączony z oliwą z oliwek. Moczcie pazurki przez około 10-15 minut każdego wieczoru. Już po 5 dniach będziecie zadowolone z efektu.

Oleje jako składnik masek do twarzy

Moja maseczka z glinki już nigdy nie będzie połączona z wodą. Odkąd odkryłam, że olejek doskonale łączy się z glinką, dodaję do maseczki i urozmaicam odrobiną hydrolatu lawendowego – ale nie jest on niezbędny, najczęściej używam samego olejku (arganowego lub jojoba) i białej, ukochanej glinki kosmetycznej. Takie połączenie to doskonałe oczyszczenie, odżywienie i ukojenie dla skóry. Olejki mają też właściwości ochronne i anty-aging, co oczywiście widać przy regularnym stosowaniu maski.

Stosujecie naturalne olejki? Może znacie jeszcze innym pomysł na to, jak wykorzystać je w pielęgnacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *