Palisz papierosy? Zobacz, jak pozbyć się niedoskonałości skóry spowodowanych tym nałogiem

Cześć dziewczyny!

Czy wiesz, że w jednym papierosie znajduje się aż 5 tysięcy szkodliwych substancji? Wszystkie mają wpływ na kondycję skóry. Sprawdź, jak wygląda skóra palacza i czy można zrobić coś, dzięki czemu stanie się ładniejsza i zdrowsza.

Jak wygląda skóra palacza?

Skóra osób, które palą, starzeje się w zastraszającym tempie. Pojawiają się zmarszczki, przebarwienia i wiele innych niedoskonałości. Cera staje się cienka, poszarzała, matowa i sucha. Uzębienie, końce palców i paznokcie robią się żółte, a u mężczyzn nawet wąsy zmieniają kolor. Kiedy do organizmu dostaje się nikotyna i inne szkodliwe substancje, ze skóry znika kwas hialuronowy i kolagen. Cera traci gęstość, grawitacja coraz bardziej doskwiera policzkom, a usta stają się wąskie i pozbawione objętości. Pod oczami pojawiają się cienie i worki, które powodują, że twarz staje się senna i zmęczona.

Zmarszczki palacza

To charakterystyczne bruzdy, które powstają wokół ust na skutek dużego obciążenia mięśni twarzy podczas zaciągania się i puszczania dymka. Podczas palenia pogłębiają się wszystkie zmarszczki, w tym te z okolic oczu i czoła. Niestety na zmarszczki tego typu narażone są także osoby niepalące i bierni palacze. Czy można coś zrobić z takimi niedoskonałościami? Jeżeli nie masz zamiaru rzucać palenia, to możesz poddać się ostrzykiwaniu dwoma rodzajami kwasu hialuronowego. Lekarz wypełni wszystkie zmarszczki tą substancją; może dodać do niej także preparat odnawiający skórę.

Zmarszczki nosowo – wargowe

Problemem palaczy są również zmarszczki nosowo – wargowe. Pogłębiają się coraz bardziej z każdym kolejnym dniem palenia. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wypalanie dziennie 30 papierosów przez mniej więcej 30 lat skutkuje postarzeniem skóry o 14 lat? Pomyśl, czy w wieku 30 lat chciałabyś wyglądać na 50-letnią babcię? Jeżeli rzucenie nałogu nie jest twoim priorytetem, to przynajmniej poddaj się kuracji z użyciem kwasu hialuronowego. Ten zabieg na pewno ci pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *