Płyn micelarny – czy jest konieczny? Zastąpi tonik? Jaki płyn wybrać?

Hejka Piękne Istoty!

Dziś troszkę o takim niby zwykłym, znanym wszystkim kosmetyku… okazuje się, że jego działanie i stosowanie często jest niepoprawne. Dlatego dziś bierzemy pod lupę płyn micelarny. Opowiem wam co to jest, czym różni się od toniku i jaki płyn micelarny jest the best! Zapraszam!

Co to jest płyn micelarny?

Płyn micelarny to kosmetyk, który zdeklasował mleczko do demakijażu oraz tonik. I niesłusznie, zwłaszcza w tym drugim przypadku, ale o tym przeczytacie dalej. Płyn micelarny jest fajny, bo delikatny dla skóry i łatwo usuwa makijaż, nie podrażniając. Oczywiście jego tajną bronią są micele – aż kipi w nim od cząsteczek, które wyłapują brud, kurz, zanieczyszczenia i resztki kosmetyków. W dodatku nie ma dla nich różnicy, czy zbierają cząsteczki tłuste, czy może kurz, czy syntetyki z kosmetyków. Wszystko wychwycą i „zdejmą” z buzi. Dlatego właśnie są one tak popularne i na zawsze już ugruntowały swoją pozycję w kanonie kosmetyków, które warto mieć w łazience.

UWAGA!

Uwaga, ogłoszenie! Ważne, pamiętajcie: płyn micelarny nie ma właściwości nawilżających, a po użyciu delikatnie ściąga skórę, dlatego koniecznie należy ją przemyć tonikiem i zaaplikować krem do twarzy.

Czy płyn micelarny zastąpi tonik?

Tak, też słyszałam takie plotki 😉 że płyn micelarny może zastąpić tonik, ponieważ… tonizuje skórę. Obawiam się, że to zbyt optymistyczne stwierdzenie: płyn micelarny nie powinien zastępować toniku. To właściwie nielogiczne, gdyż właściwości tych dwóch produktów bardzo się od siebie różnią. Tonik nie służy do demakijażu, a micelarny nie jest w stanie zakwasić skóry i wyrównać jej pH. Z jego pomocą jedynie usuwamy brud, ale nigdy nie zapewnimy skórze odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej. Dlatego tonik powinien pojawić się zawsze po płynie micelarnym. Ja stosuję go właściwie po każdym zabiegu i przed np. przed wykonaniem peelingu, przed nałożeniem maseczki itd. Tonik jest zen dla naszej skóry!
Często po użyciu płynu micelarnego myję jeszcze dodatkowo twarz żelem lub pianką, a dopiero na trzecim miejscu stosuję tonik

Moje TOP: dwa najlepsze płyny micelarne

1. Bioderma Sensibio H2O – płyn micelarny do oczyszczania twarzy i demakijażu

W zamyśle jest on do cery wrażliwej oraz wyjątkowo wrażliwej, ale moja jest mieszana, a chętnie sięgam po ten genialny płyn, który jest delikatny i doskonale pielęgnuje cerę. Ten płyn dzięki unikalnej formule, jest bardzo przyjazny skórze. To doskonały dermokosmetyk.

2. Yves Rocher Hydra Végétal

Zawiera aż 99% składników pochodzenia naturalnego i wegańskiego. Najważniejszym składnikiem jest karpobrot jadalny. To sukulent z regionów południowej Afryki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *