Typy urody a odcienie kosmetyków. Jak wybrać te najlepsze?

Cześć dziewczyny!

Jeżeli jeszcze nie wiecie, jak dobrać odcienie kosmetyków do waszej karnacji, to nic straconego. W moim najnowszym poście znajdziecie przydatne wskazówki, jak zrobić to poprawnie. Dowiecie się także, jak odróżnić typy urody. Zaczynamy!

Analiza kolorystyczna – a co to takiego?

Analiza kolorystyczna polega na dopasowaniu palety barw do konkretnej osoby po to, żeby ta wyglądała modnie i atrakcyjnie. Pod uwagę bierze się kolor włosów i odcień cery. W analizie kolorystycznej wybiera się zarówno odcienie kosmetyków, jak i ubrania w odpowiedniej barwie. Okazuje się, że założenie bluzki we właściwym kolorze może zamaskować niedoskonałości cery lub podkreślić urodę.

Jakim typem urody jesteś?

Analizę kolorystyczną wymyślił Johannes Itten, nauczyciel malarstwa żyjący na przełomie XIX i XX wieku. Typy urody podzielił na cztery podstawowe grupy: wiosnę, lato, jesień i zimę. Obecnie wyróżnia się aż 12 typów. Jednak wizażyści i makijażyści posługują się tym pierwszym podziałem.

  • TYP WIOSNA ma jasną, brzoskwiniową cerę, która dość łatwo się opala na złotawy kolor. Włosy mają zazwyczaj ciepły odcień, natomiast tęczówka oka jest jasnoniebieska lub zielona. Najlepszymi odcieniami dla wiosny są jasne i ciepłe, takie jak: złoto, beż, soczysta zieleń, pomidorowa czerwień i fiolet podobny do kwiatów bzu.
  • TYP LATO ma jasną karnację, na której widać popękane naczynka. Oczy są koloru niebieskiego, szaro-niebieskiego lub zielonego. Włosy mogą mieć odcień popielaty lub szary blond. Kolory dla typu lato powinny być jasne i mieć chłodny odcień. Wybieraj spośród: brudnego różu, bieli, szarości, khaki lub szaroniebieskiego.
  • TYP JESIEŃ ma ciepły, brzoskwiniowy odcień. Włosy przeważnie są rude z blond refleksami lub kasztanowe. Oczy mają zielony, brązowy, piwny lub niebieski kolor. Kobiety o takim typie urody dobrze wyglądają w ciepłych i zgaszonych kolorach, np. terrakocie, łososiowym, ciepłym pomarańczowym lub butelkowej zieleni.
  • TYP ZIMA ma jasny, mleczny lub śniady odcień cery, a włosy mają kruczoczarny kolor. Zarówno odcienie, jak i kosmetyki powinny być w chłodnym odcieniu. Kolory, które doskonale będą pasować do typu zima to: fuksja, krwista czerwień, purpura, czerń, chabrowy i szmaragdowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *