Wcierki do włosów – co to jest, jakie ma właściwości, jak stosować?

Hej, dziewczyny!

Chciałabym wam opowiedzieć o mojej ulubionej metodzie pielęgnacji włosów, mianowicie o wcierkach. To bardzo tani, a jakże skuteczny sposób na poprawienie kondycji skóry głowy i porost włosów. Nie jest to czasochłonne i skomplikowane, a efekty są naprawdę spektakularne. 

Co to są wcierki do włosów?

To płynne odżywki. Mają wodnistą konsystencję i są bogate w różnorodne składniki odżywcze. Preparat wciera się w skórę głowy, aby ją odżywić, uregulować pracę gruczołów łojowych i pobudzić do cebulki do wzrostu. Wcierki to zazwyczaj mieszanki ekstraktów roślinnych i ziół. Wcierkę rozprowadza się na skórze głowy i wciera, delikatnie masując. Poprawia ukrwienie skóry, włosy szybciej rosną i są odżywione. Zawsze warto mieć wcierkę do włosów na półce, ponieważ to naprawdę znakomity kosmetyk!

Kiedy sięgać po wcierki do włosów?

Zwłaszcza wtedy, gdy chcesz przyspieszyć wzrost włosów, znacznie wypadają, marzysz o gęstych, grubych włosach. Jeżeli masz suchą i przetłuszczającą się skórę głowy także wcierka się sprawdzi. Pomaga też w walce z łupieżem i znacznie wzmacnia włosy. Wcierki intensywnie działają na cebulki włosów.

Dlaczego warto stosować wcierkę?

Przede wszystkim dlatego, że wcierki wzmacniają i odżywiają cebulki włosów. Nakładając wcierkę, wykonujesz przy tym masaż skóry głowy, przez co poprawiasz jej ukrwienie. Dzięki wcierce włosy rosną znacznie szybciej (udało mi się zapuścić bardzo długie!) oraz pojawiają się baby hair, czyli nowe, małe włoski. Nie musisz dłużej zmagać się z wypadaniem włosów. Dzięki wcierkom możesz cieszyć się gęstymi, mocnymi włosami. Masz łupież? Wcierka pomoże Ci się go pozbyć.

Zasady stosowania wcierek

Musisz pamiętać o regularnym stosowaniu, jeżeli chcesz osiągnąć upragnione rezultaty. Produkt musi mieć czas, żeby zadziałać. Im częściej będziesz aplikować wcierkę na skórę głowy, tym lepiej. Wcierki najlepiej stosować codziennie, nawet w dni, kiedy nie myjesz włosów.

Nie zauważysz oczekiwanych efektów, jeżeli okres stosowania wcierki będzie krótszy niż 4 tygodnie. Miej jednak na uwadze zalecenia producenta. Niejednokrotnie zdarzyło mi się, że na wcierce napisane było “kuracja powinna trwać 3 tygodnie”. Wtedy wystarczy zrobić tygodniową przerwę i wznowić kurację.

Jak stosować wcierkę do włosów?

To zależy od Twoich preferencji. Wcierkę możesz stosować przed myciem i pozostawić ją na skórze przez 2 godziny. Po myciu, na podsuszone włosy – nie stosuj jej na mokre włosy, ponieważ będzie zbyt rozrzedzona i działanie nie będzie tak intensywne. Jeżeli chcesz, aby wcierka dodała objętości Twoim włosom, możesz stosować ją codziennie na suchą głowę.

Jak nakładać wcierkę do włosów?

Polecana metoda to aplikowanie wcierki na skórę głowy, bezpośrednio z butelki z atomizerem lub pompką. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Możesz też użyć strzykawki lub pipety. Masuj skórę opuszkami palców i jednocześnie wcieraj produkt. Już sam masaż poprawi ukrwienie skóry głowy i wygląd włosów. Masaż i wcierka to doskonałe połączenie.

Daj znać w komentarzu, jakie efekty już zauważyłaś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *