Zaskórniki? Poradziłam sobie z nimi tym prostym sposobem!

W tym wpisie zdradzę Wam sekret.

Wiecie, że przez długi czas zmagałam się z problemem zaskórników? Wągry były ciemne, było ich mnóstwo i nie dawały się usunąć znanymi mi sposobami. Wstydziłam się tego, jak wygląda moja cera i ukrywałam się pod grubą warstwą makijażu. To tylko pogorszyło problem…

Dziś już wiem, jak skutecznie usunąć zaskórniki. Opanowałam tę trudną sztukę, wiem, jak skutecznie oczyszczać cerę i chętnie się tym podzielę.

Ale zanim o sposobach na zaskórniki, czas poznać wroga.

Zaskórniki. Czym są i skąd się biorą?

Wągry, zaskórniki, zatkane pory – nieważne, jak je nazwiemy, bo te niedoskonałości skórne zawsze wyglądają tak samo. Jak czarne kropki rozsiane po całej naszej twarzy. Niezbyt ładne i zupełnie niepotrzebne. Usytuowane w porach naszej skóry tkwią tam i za nic nie chcą się ruszyć.

Żeby oczyścić skórę z wągrów, trzeba wiedzieć, skąd się biorą. Oto najczęstsze przyczyny powstawania zaskórników:

  • nadmierne przetłuszczanie się cery,
  • niedokładne oczyszczanie skóry na co dzień,
  • zaburzenia hormonów wypływające na produkcję sebum,
  • uwarunkowania genetyczne, czyli „mamy to po mamusi”,
  • duże zanieczyszczenie środowiskowe,
  • nieprawidłowa pielęgnacja i złe kosmetyki.

Jak pozbyć się zaskórników?

Co kosmetyczka, to inna rada. Uwierzcie mi, zwiedziłam mnóstwo salonów urody, kiedy chciałam pozbyć się tego problemu. Dziś pamiętam z tych wizyt jedno, co pojawiało się na nich najczęściej.

To dobra rada, że: żeby nie mieć zaskórników, trzeba dokładnie oczyszczać skórę. Brzmi banalnie, ale to naprawdę działa!

Wągry to przecież zanieczyszczenia, które umiejscowiły się w porach naszej skóry i nie chcą się stamtąd same wydostać. Trzeba im więc pomóc, regularnie oczyszczając skórę. Można to robić na wiele sposobów: żelem do twarzy, olejkiem, peelingami czy maskami peel-off. Ważne, żeby robić to regularnie, bo raz oczyszczone pory, mogą się ponownie zapchać i zaskórniki wrócą.

Mój sprawdzony sposób na zaskórniki

Ja mam jednak swój sprawdzony sposób, który chciałam podzielić się w tym wpisie. Do oczyszczania skóry z zaskórników używam… mleka i ryżu! To bez dwóch zdań najlepszy sposób na zaskórniki, który musicie przetestować. Ma kilka zalet: jest tani, łatwy do zastosowania w domu i przede wszystkim skuteczny!

Regularnie robię domowy peeling z mleka i ryżu, do którego wykorzystuję:

  • pół szklanki białego ryżu,
  • szklankę mleka.

Zalewam ryż mlekiem i odstawiam (najczęściej na noc, ale może być na kilka godzin). Nie podgrzewam, po prostu daję ziarnom ryżu trochę namięknąć. W razie potrzeby dolewam mleka. Na koniec wszystko blenduję na papkę (może mieć drobinki) i oczyszczam tym twarz.

Wskazówka: Przed zastosowaniem peelingu z mleka i ryżu zawsze robię tzw. parówkę, żeby otworzyć pory – wtedy zabrudzenia łatwiej wyjdą z nich podczas używania peelingu. Na koniec zmywam wszystko chłodną wodą, żeby zamknąć pory po ich oczyszczeniu i zapobiec ich ponownemu zapchaniu.

Jak działa peeling z mleka i ryżu?

Dlaczego jako mój sposób na zaskórniki polecam właśnie peeling z mleka i ryżu? Przede wszystkim dlatego, że to skuteczna i prosta metoda. Ale również z uwagi na właściwości obu tych składników.

  1. Mleko – to źródło protein, dzięki którym nasza skóra może się zregenerować, ale też składnik, który doskonale łagodzi wszelkie podrażnienia.
  2. Ryż – jest substancją, dzięki której możemy odżywić i zrewitalizować skórę, ale pełni tu też funkcję drobinek złuszczających, które usuwają zanieczyszczenia.

Jeśli nie wierzycie, że ten duet da radę, spróbujcie.

Zaskórnikom dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *