Przybory do manicure i pedicure, bez których nie wyobrażam sobie życia 

Zastanawiałyście się kiedyś, jak wyglądałoby nasze życie bez takich z pozoru nieistotnych przedmiotów jak obcinacz lub pilnik do paznokci? Oto przybory do manicure i pedicure, które wzięłabym ze sobą na bezludną wyspę.

Moje ulubione przybory do manicure i pedicure

1. Obcinacz do paznokci

Jego zamiennikiem są nożyczki do paznokci, za którymi akurat ja nie przepadam. Oba przyrządy umożliwiają szybkie skrócenie paznokci. Obcinacz do paznokci może mieć różny rozmiar i kształt, w zależności od indywidualnych preferencji; zazwyczaj te do pedicure są dużo większe.

2. Cążki do skórek

Zarówno płytka paznokcia, jak i okolice wokół niej powinny być zadbane. Suche skórki są następstwem przesuszenia skóry, niedoboru witamin i częstego kontaktu z detergentami, takimi jak płyn do naczyń, podłóg lub szyb. Cążki do skórek umożliwiają pozbycie się zadzierających się skórek przy paznokciu.

3. Szczoteczka do manicure i pedicure

Pozwala dokładnie wyczyścić paznokcie rąk i nóg. Najlepiej mieć dwie szczoteczki w różnych kolorach: jedną do manicure i drugą do pedicure. Szczoteczki do paznokci różnią się od siebie kształtem, kolorem i wzorem.

4. Frezarka do paznokci

Jest stosowana do robienia paznokci żelowych lub akrylowych w celu nadania im odpowiedniego kształtu, ale może być równie przydatna przy klasycznym manicure i pedicure. Frezarka do paznokci umożliwia usunięcie zrogowaciałego naskórka wokół paznokci. Frezy zazwyczaj mają kształt szpica, walca, cylindra lub stożka oraz są wykonane ze stopu różnych metali i obsypek diamentowo-szafirowych.

5. Pilnik do paznokci

Umożliwia nadanie płytce pożądanego kształtu, na przykład szpica, kwadratu lub migdała. Każdy pilnik do paznokci jest podłużny i płaski, ale może mieć różną ziarnistość i być wykonany z innych materiałów. Ziarnistość wynosi między innymi 80-100, 100-180 i 240-500; im niższa, tym pilnik jest bardziej ścierny. Mamy do wyboru pilniki metalowe, papierowe i szklane. Ja najbardziej lubię szklane, papierowe też są w porządku, za to od metalowych trzymajcie się z daleka, bo niszczą płytkę.

6. Polerka do paznokci/ blok polerski

Jest stosowana bezpośrednio na płytkę paznokcia, aby ją wygładzić i nadać jej połysk. Pocieranie paznokci blokiem polerskim przez kilka minut zwalnia nas z obowiązku stosowania lakierów nabłyszczających. W dodatku polerowanie przed nałożeniem lakieru znacząco przedłuża jego trwałość. Polerka do paznokci może mieć różną postać, na przykład bloku polerskiego lub szczoteczki z uchwytem.

7. Waciki bezpyłowe

Zanim wykonacie manicure i pedicure, musicie pozbyć się resztek lakieru, który pozostał na paznokciach po ostatnim malowaniu. W tym celu możecie użyć acetonu i papieru lub chusteczki higienicznej, ale nic nie będzie równie skuteczne jak waciki bezpyłowe. Po zmyciu lakieru z paznokci i ponownym nałożeniu go, na płytce pozostają resztki włókien lub pyłki po produkcie, którego użyłyśmy; waciki bezpyłowe rozwiązują ten problem.

8. Tarka do pięt

Jest stosowana podczas zabiegu pedicure, aby usunąć zrogowaciały naskórek – nie tylko z pięt, lecz także z palców i okolic paznokci, gdy skóra staje się przesuszona. Przed zastosowaniem specjalistycznej tarki namoczcie stopy – w ten sposób łatwiej usuniecie obumarły naskórek. Macie do wyboru tarki mechaniczne i elektryczne, wyposażone między innymi w różne tryby (mniej i bardziej intensywne).

9. Separatory

Są przydatne przy pedicure, ponieważ zapobiegają rozmazywaniu się lakieru. W trakcie malowania paznokci i po skończonym zabiegu bardzo łatwo możecie zniszczyć efekt swojej pracy i zetrzeć lakier pozostałymi palcami. Separatory występują w postaci klasycznych miniwkładek do włożenia między palce.

A jakie przybory do manicure i pedicure są najważniejsze dla Was?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *