5 pomysłów na modne, łatwe do ułożenia i szybkie fryzury na co dzień

Każda z nas chciałaby wyglądać jak królowa i zachwycać fryzurą, ale… doskonale wiemy, że włosy też mają swoje lepsze i gorsze dni. Zdradzę wam moje patenty na tzw. bad hair day – modne, proste i szybkie fryzury, które sprawdzą się na co dzień.

Moje włosy są niesforne i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Próbowałam już dogadać się z nimi na różne sposoby, ale one chyba mają w naturze, że zawsze robią mi na przekór. Kręcą się, gdy chcę je wyprostować. Prostują się i opadają, gdy chcę dodać im objętości i zrobić loki. Elektryzują się zimą, latem przetłuszczają… Co zrobiłam?

Przez lata wypracowałam już mój sposób na uczesanie, gdy włosy nie chcą się układać. Mam swoje sprawdzone, modne i szybkie do zrobienia fryzury na co dzień – zarówno dla włosów do ramion, jak i całkiem długich (bo różne długości miałam przez ten czas).

Jesteście ciekawe, jakie propozycje szybkich i prostych do wykonania fryzur mam dla was? W takim razie zapraszam na krótki przegląd.

TOP 5 POMYSŁÓW NA MODNE I SZYBKIE FRYZURY

#1 Lina, czyli najprostszy warkocz świata

Nie umiecie zaplatać warkoczy? Nic nie szkodzi. Moja pierwsza propozycja na szybką i modną fryzurę na co dzień to warkocz lina (czasami nazywany też warkoczem-sznurem). Zobacz, jak prosto się go robi.

  • Podziel włosy na dwie części.
  • Obie skręć nad karkiem w tę samą stronę np. w lewo.
  • Następnie skręć pasma ze sobą w przeciwną stronę.
  • Zabezpiecz na końcu cienką gumką.

#2 Warkocze bokserskie, czyli dwa dobierańce

Mój ulubieniec w ostatnich miesiącach to też inny warkocz. Jestem nieprzerwanie zakochana w prostocie i efektowności warkoczy bokserskich. Czy wiecie jak wyglądają warkocze bokserskie?

Warkocze bokserskie to świetna fryzura dla długich i niesfornych włosów. Wystarczy zebrać je w dwa dobierane warkocze plecione od czubka głowy i opadające na kark, żeby przestały sprawiać kłopotów, odstawać i puszyć się. To fryzura, która sprawdzi się nawet przy grzywce, którą też można wpleść w wysoko rozpoczęty warkocz.

Warkocze bokserskie ratują mnie, gdy włosy bardzo się puszą i nie mogę ich ułożyć, a potrzebuję mieć wygodną fryzurę. Co do tej mam pewność, że pozostanie nienaruszona przez cały dzień!

Co ważne dla mnie: jest kilka wariacji na temat warkoczy bokserskich. Można zakończyć je na wysokości karku i dalej zostawić luźne włosy, a można zapleść warkocze do samego końca i zabezpieczyć cienkimi gumkami. A jeśli wybieramy się na festiwal, to warkocze bokserskie da się przyozdobić np. wplatając w nie biżuterię do włosów, rzemyki, wstążki itp.

#3 Messy bun, czyli niedbały wysoki kok

Kolejna prosta i szybka fryzura na każdą okazję to tzw. messy bun, czyli wysoki, niedbały kok. Lubię go, bo jest naprawdę łatwy do zrobienia. Wystarczy opuścić głowę na dół, przeczesać włosy (może być palcami) i zebrać włosy w wysoki, luźny kok za pomocą Invisibobble – im bardziej niestarannie to zrobimy, tym lepiej. Mile widziane wystające gdzieniegdzie pasma, które ‘uciekły’ z upięcia.

Niestety messy bun to fryzura tylko dla długich włosów. Krótszych raczej nie uda się zebrać w kok na czubku głowy.

#4 Niski kok hiszpański nad karkiem

Dla posiadaczek nieco krótszych włosów i fanek niedbałych koków mam za to moją kolejną propozycję, czyli niski kok hiszpański. To równie prosta i efektowna fryzura, do której wykonania potrzebna jest tylko gumka/frotka, która nie ściśnie włosów zbyt mocno.

Jak zrobić kok hiszpański? Jeśli to ma być szybka i prosta fryzura na co dzień, to nie musimy pilnować się, żeby była gładko zaczesana. Wystarczy zebrać włosy z tyłu nad karkiem i spiąć je podobnie jak przy messy bun – niedbale, trochę od niechcenia, bez konkretnego schematu. I gotowe!

#5 Kok samuraja, czyli uniwersalna fryzura

Ostatnia propozycja, czyli piąta szybka fryzura na co dzień, to kok samuraja. Co ciekawe, jest to najbardziej uniwersalna z przedstawionych przeze mnie propozycji, ponieważ pasuje i mężczyznom, i kobietom, a do tego można ją wykonać na włosach długich i średniej długości.

Na czym polega kok samuraja? To nic innego jak związanie górnej części włosów w niedbały kok na czubku głowy lub lekko z tyłu. Wystarczy zebrać włosy od wysokości uszu i związać je, pozostawiając resztę włosów luźno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *